Історія закладу

Токмацький  заклад дошкільної освіти  №1 "Олімпійський" Токмацької міської Ради Запорізької області знаходиться за адресою Запорізька обл., м. Токмак, вул. Шевченка 9а.,

електронна адреса

Наш дошкільний заклад гостинно відчинив

двері у вересні 1980 року.

Першим завідувачем ясла-садка №1 "Олімпійський" була авторитетний,   знаючий педагог і наставник Матвєйченко Лариса Іванівна, яка   пропрацювала керівником 24 роки.

З червня 2004 року заклад очолює досвідчений висококваліфікований педагог, майстер своєї справи

Зальотіна Тетяна Василівна.

Заклад дошкільної освіти зареєстрований рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради №35/1 від 27.01.2005 року, як юридична особа.

В закладі функціонує 9 вікових груп, із них 2 переддошкільні та 7 садових. В них виховується 180 дітей.  ЗДО гарантує 12 годинний робочий день, 4-разове харчування, україномовне спілкування, здоровий моральний і психологічний клімат, самовіддану, активну працю висококваліфікованих творчих педагогів, впровадження в навчально-виховний процес нових ефективних форм роботи, поглиблену роботу щодо духовного виховання особистості, поглиблену роботу над розвитком української мови.
У центрі педагогічної системи ЗДО № 1"Олімпійський" стоїть дитина, її розвиток на кожному з вікових етапів.

Якість освіти залежить від ефективності роботи всього нашого педагогічного колективу.

Тому головну роль в досягненні якості освіти відіграє  активне впровадження та використання в діяльності  дошкільного  закладу інформаційно-комунікативних технологій.                                                                                                                                           Продовжуються  інформаційна робота на сайті, який  вирішує завдання інформування батьків та громади про життя і перебіг подій в ЗДО, а також створення позитивного іміджу ЗДО.

Крокуючи в ногу з часом, для підвищення якості освіти, всі фахівці дошкільної установи в своїй роботі використовують мультимедійні ресурси.

У жовтні 2013року в нашому дошкільному закладі, з'явився мультимедійний комплекс, який складається з інтерактивної смарт дошки, проектору та комп'ютера. Вихователі Лісняк Н.А., Касьян Т.О , Бурчак О.Г,  Баштова В.В під керівництвом методиста Безручко А.Ю. та завідуючої Зальотіної Т.В. активно впроваджують ІКТ в своїй роботі.

Адже інтерактивна дошка значно розширює можливості подання навчальної інформації. Застосування мультимедіа технологій (кольору, графіки, звуку, сучасних засобів відеотехніки)  дозволяє моделювати різні ситуації і середовища. Ігрові компоненти, включені в мультимедіа програми, активізують пізнавальну діяльність дітей,  забезпечуючи інтелектуальний розвиток кожної дитини, дозволяє здійснювати диференційований підхід до дітей з різним рівнем готовності і підсилюють засвоєння матеріалу.

Використання мультимедіа не тільки пожвавлює навчальний процес,  а і підвищує мотивацію в навчанні.

В ЗДО створені належні умови для навчання і виховання дітей, для гармонійного розвитку особистості кожної дитини, вияву та подальшого розвитку її творчих здібностей.  ЗДО працює за комплексною освітньою програмою розвитку   «Дитина в дошкільні роки», програмою "Впевнений старт".
Основною формою організації навчальної діяльності дітей дошкільного віку є заняття з різних розділів програми. В своїй роботі з планування і проведення занять вихователі спираються на сучасні вимоги.
В нашому дошкільному закладі плануються і проводяться різні види занять: комплексні, тематичні, комбіновані, домінантні, сюжетно-динамічні, інтегровані, авторські, бінарні. В роботі з дітьми вихователі використовують завдання із ТРВЗ, експериментально – дослідницьку діяльність, проблемно – пошукові ситуації, поєднують вербальні, наочні і практичні методи.
Належне місце в навчально – виховному процесі дошкільного навчального закладу відводиться продуктивним видам діяльності, в яких діти здатні до самовираження і самореалізації.
Саме тому вони планують і проводять комбіновані і комплексні заняття з малювання, ліплення, конструювання і художньої праці.
Вже 3 роки працює гурток з англійської мови під керівництвом Горбачової  Марії Євгенівни . Навчання англiйської мови є не обов'язковим, але бажаним компонентом дошкiльної освiти. Навчання дошкiльнят англiйської мови - це особливий вид освiтної дiяльностi. У процесi навчання дiти не вивчають складових частин незнайомої мови, а одразу опановують її як засiб спiлкування.

Метою навчання англiйської мови є сприяння повноцiнному, своєчасному розвитковi дитини, збагаченню її iнтелектуальної, вольової, емоцiйної, моральної та соцiальної сфер у процесi оволодiння основами iншомовного спiлкування. Процес навчання англiйської мови має бути засобом соцiалiзацiї дитини, допомагати розкрити її особистий потенцiал із урахуванням iндивiдуальних особливостей.

Мова вивчається через особисту дiяльнiсть дiтей на заняттях. Кожне заняття будується як iгрове спiлкування педагога i дiтей. Заняття з англiйськой мови – це система органiзованої iгрової дiяльностi, що сприяє розвитковi i вихованню дитини, реалiзацiї набутого досвiду, формуванню нового досвiду та психiчних якостей у процесi засвоєння мінімального обсягу англомовних знань та вмiнь.

Важливо пам’ятати, що головне у навчаннi дошкiльникiв – це розвиток дитини, збереження її психiчного та фiзичного здоров’я, зацiкавленiсть дітей, їхнє бажання вiдвiдувати заняття.

nbsp;